Naše úspěchy

Rádi bychom Vám představili některé z akcí, které se nám v Hořovicích podařily zrealizovat a jsme na ně pyšní. Přesvědčili jsme se, že pokud člověk chce, všechno jde, a že překážky se musí překonávat. A také, že pokud budeme pokračovat, naše město bude vzkvétat. 

Pouť Porcinkule

První ročník obnovené tradice jsme uspořádali v roce 2020. Hlavním podnětem pro obnovení této akce byl nedostatek podobných událostí ve městě - přemýšleli jsme, jaké tradice byly typické pro Hořovice dříve a napříč generacemi jsme se shodli na Pouti Porcinkule, která zde byla v minulém století udržována jako církevní svátek. My jsme zvolili "lidovější" verzi, pozvali jsme stánkaře s regionálními produkty, zajistili občerstvení i kulturní program. Ve spolupráci s MKC Hořovice a Hořovickými maminkami se nám podařilo na náměstí vytvořit úžasnou atmosféru plnou radosti a spokojenosti ze společně stráveného času. Letos jsme uspořádali již třetí ročník Porcunkule a rádi budeme v této tradici pokračovat i nadále. 


Rozkvetlé záhony před Starým zámkem

Všimli jste si, jak záhony na nádvoří Starého zámku krásně kvetou? A v každém ročním období jinak? Přes opakované naléhání na pečlivější parkovou úpravu těchto míst se město k celé akci stavělo spíše odmítavě a tak nezbylo než po známých shánět přebytky květin ze zahrad a pustit se do zkrášlování svépomocí. Celé akce se s vervou sobě vlastní chopila Marcela Flídrová a díky ní teď můžete při cestě do muzea nebo do knihovny obdivovat nádherné záhony, které celému prostoru dodaly život, tak jak by to mělo ve veřejném prostoru být.